TEST DEG I

*

Det hjelper fint lite om du jakter med verdens beste Spets i verdens beste terreng, hvis du ikke klarer å se hva Spetsen loser på. I artikkelen Fuglespotting kan du kanskje lære deg noen knep som hjelper deg på veien. Går det ikke så greit så kan du lese igjennom "Fuglespotting" før du prøver deg igjen.

Det hører med til sjeldenhetene at du får servert tiuren på gull fat som her.

Du må nok regne med år i skogen mellom hver gang du får slike selvmordskandidater.

Foto: O Nordhagen

Test deg gir gode muligheter for å teste ditt nivå. Det er delt inn i 5 kategorier, Test deg I (1 stjerne) og opp til V (5 stjerner). Vanskelighetsgraden stiger med antall stjerner, * = lett - ***** = veldig krevende. Til tross for inndelingen kan vanskelige fugler oppfattes som lette og motsatt, men slik er det også i skogen. Hver del inneholder 3-4 bilder, og det er fugl på hvert bilde. Trenger du kikkert, kan du klikke på bildet og bildet forstørres. Svaret får du ved å klikke på "Fasit" under hvert bilde. 

Da gjenstår det bare å takke Christoffer Torp og Per Ulrich Kristiansen som har bidratt med bilder, og ønske deg lykke til.

Oddbjørn Nordhagen

*

Bilde: C Torp

Fasit

 

Bilde: C Torp

Fasit

 

Bilde: C Torp

Fasit

 

Bilde: P-U Kristiansen

Fasit

 

 

       Test deg I    Test deg II    Test deg III    Test deg IV    Test deg V

Test2


Til Artikler             Til  Fuglespotting  


 O Nordhagen